jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » trawniczek w akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

trawniczek w akwarium

03.11.2011, 21:02 alaroko pisze
user
Cześć, jestem poczatkujacym akwarysta( mialam dotad 1 akwa przez 1 rok) i strasznie chcialabym miec trawniczek w akwarium, ale nie wiem jak go pielegnowac, odmulac i czy w przyszlosci moje planowane kiryski i krewetki dobrze by sie w nim czuly. Strasznie mi na nim zalezy. Z gory dziekuje za odpowiedzi.


04.11.2011, 20:51 gosc pisze
user
jeśli chodzi o trawnik to jak każdą roślinę trzeba przycinać co będzie powodować, że będzie się rozrastał na boki, a jeśli chodzi o odmulanie dna przy trawniku to niestety nie da się odmulać sam mam trawnik z pogostemona i żabienicy delikatnej nie odmulam dna jak będziesz miał dobry filtr a najlepiej 2 to raczej nie ma po co odmulać.


04.11.2011, 22:56 alaroko pisze
user
Dzięki, a kiryski i krewetki dobrze sie beda z nim czuly?


05.11.2011, 00:35 gosc pisze
user
jak najbardziej ale kiryski na początku przeszkadzają ponieważ ryją w dnie dopóki roślinka się nie ukorzeni dobrze to mogą ją podczas rycia wyrywać ja trawnik posadziłem i jeszcze około miesiąca dosadzałem ponieważ co jakiś czas wyrywały ja mam pogostemona z myślą o krewetkach rośnie gęsty i krewetki mają gdzie się chować ale dla krewetek polecam ci mech i gałęzatkę to najbardziej lubią.


05.11.2011, 17:49 alaroko pisze
user
ja planuje trawniczek zrobic z elocharos parvula, a co do rybek czy nie lepsze by byly otoski, czy tez beda wyrywac?


07.11.2011, 16:17 gosc pisze
user
z tego co wiem to otoski chyba nie ryją w podłożu tylko jedzą glony z roślin i szyb akwarium jednak trzeba trzymać min. 6 otosków w takiej liczbie jest to dobra ekipa sprzątająca. Pozdrawiam


14.11.2011, 19:43 alaroko pisze
user
Chyba jednak nie pasuje mi ten trawniczek a parvuli. Moze ktos zna inne łatwe i niewymagajace rosliny lub mchy na trawniczek???


12.05.2024, 01:54 Reklama pisze
user
Odpowiedz