jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Podmiana wody
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Podmiana wody

25.08.2009, 14:09 Marco pisze
user
Mam katalog z preparatami . Pisze który byłby odpowiedni :

Jest naprawde fajny:
Tetra Aqua SafeStart:
"Pewny biologiczny start akwarium."

"SafeStart zapewnia natychmiastową biologiczną aktywację akwarium, dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wpuszczenie ryb do zbiornika.Zawiera opatentowane żyjące bakterie Nitrospira ,redukują one trujące stężenia amoniaku i azotynów"

Dziękuję za uwagę ! :D

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

25.08.2009, 15:26 Latifa pisze
user
Troszkę ściema z tym, że możliwe jest natychmiastowe wpuszczenie ryb. Troszkę to jednak musi postać, chociaż kilka godzin.

Jest jeszcze inny sposób, kiedyś tak zrobiłam. Wymiana całej wody, wpuszczenie ryb i codzienne podmiany wody, coraz to zmniejszające się i coraz rzadsze. Ale to trwa troszkę czasu, tak może 3-4 tygodnie, aż do otrzymania jako takiej równowagi i w miarę dużej ilości bakterii ;)

patrz mój nowy profil -->jasminaa

25.08.2009, 18:19 Trissto pisze
user
Używałam tego płynu. Skoro wymienianie całej wody to nie jest dobry pomysł, to ile proponujesz?


25.08.2009, 18:52 Latifa pisze
user
Ale dlaczego w ogóle chciałaś wymieniać całą wodę?

patrz mój nowy profil -->jasminaa

Ostatnio edytowane: 26.08.2009, 16:07

26.08.2009, 15:14 Trissto pisze
user
A ja wiem. Jakoś tak chciałam zacząć od nowa. Ale to rzeczywiście bez sensu.


26.08.2009, 16:08 Latifa pisze
user
Troszkę tak ;). Chyba, że chcesz np. wymieniać żwir i robić jakieś poważniejsze zmiany, które wymagają restartu. Ale jeśli nie to lepiej nie ruszać jeśli jest dobrze, zdrowe ryby i nie ma inwazji glonów ;).

patrz mój nowy profil -->jasminaa

27.08.2009, 14:06 Trissto pisze
user
Okej, dzięki.


25.11.2009, 15:55 losarturos79 pisze
user
Witam ja malutkie akwarium i raz na 3,4tyg czyszcze filtr a na pol roku podmieniam wode i jest spoko bo raz na tydz.bezsensu zebym to robil,tak jest juz od dwoch lat i nic sie niedzieje....pozdrawiam


26.11.2009, 18:41 Anais pisze
user
Naprawdę, wymieniasz wodę raz na pół roku? :)
No niektórzy to są szczęsciarze :D

Ja po dwóch tygodniach mam już mętna wodę i podmian jest konieczna. Poza tym jak podmieniam co tydzień rośliny szybciej rosną a glonów jest o wiele mniej.

Zazdroszczę sytuacji :) ale może to kwestia małego litrażu...

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

30.11.2009, 11:55 losarturos79 pisze
user
Tak wlasnie jak pisalem wczesnie to tak robię teraz po ponad 3tyg.wyczyscilem filtr i to wszysciotko a roslinki rosna jak glupe
takze z woda nie mam problemu i rybki caly czas smigaja:)


27.04.2024, 18:04 Reklama pisze
user
Odpowiedz